Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ambroziewicz Maciej
Odpowiedzi udzielono: 19 marca 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy częstotliwość szkoleń okresowych bhp pracowników administracyjno-biurowych pracujących z monitorami ekranowymi (czynnik uciążliwy) wynosi 5 czy 6 lat?

W kilku publikacjach spotkać można podział na:

- pracowników administacyjo-biurowych, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki uciążliwe (np. właśnie pracujący z monitorem ekranowym, co w dzisiejszych realiach jest już standardem i trudno znaleźć w biurze pracownika, który nie pracuje min. 4 godzin z komputerem) im przypisuje się częstotliwość co 5 lat oraz

- pracowników administracyjno-biurowych - dla nich co 6 lat. Przywołuje się tu § 15 rozporządzenia w sprawie szkolenia bhp. Jednak większość interpretacji nie stosuje tego podziału i określa częstotliwość szkoleń okresowych generalnie dla pracowników administacyjno-biurowych nie rzadziej niż raz na 6 lat.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?