Jaką deklarację na podatek powinien składać ZUK stanowiący samorządowy zakład budżetowy nieposiadający osobowości prawnej,... - OpenLEX

Jaką deklarację na podatek powinien składać ZUK stanowiący samorządowy zakład budżetowy nieposiadający osobowości prawnej, którego podstawowym celem działalności jest realizacja zadań gminy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 4 maja 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jaką deklarację na podatek powinien składać Zakład Usług Komunalnych stanowiący samorządowy zakład budżetowy nieposiadający osobowości prawnej, którego podstawowym celem działalności jest realizacja zadań gminy?

Nieruchomości i obiekty budowlane, które posiada są własnością gminy i zostały przekazane ZUK w trwały zarząd. Z ewidencji gruntów i budynków wynika, że działka na której znajdują się budynki m.in. administracyjny i garażowy jest sklasyfikowana częściowo jako grunty inwestycyjne "Bi", a częściowo jako grunty rolne "R". Czy podatnik ten powinien składać deklarację na podatek od nieruchomości wykazując w niej grunty sklasyfikowane jako "Bi" oraz deklarację na podatek rolny w której wykazuje grunty rolne "R"?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX