Jaką datę należy przyjąć jako datę przejęcia zakładu pracy? - OpenLEX

Jaką datę należy przyjąć jako datę przejęcia zakładu pracy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Latos - Miłkowska Monika
Odpowiedzi udzielono: 14 maja 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą zamierza wnieść całe przedsiębiorstwo aportem do nowopowstałej sp. z o.o. w zamian za udziały. Akt notarialny ma być sporządzony w dniu 15 maja 2012 r. Wniesienie przedsiębiorstwa do spółki aportem skutkuje przejściem zakładu pracy na nowego pracodawcę, zgodnie z art. 231, w związku z czym nakłada na pracodawcę m.in. obowiązek poinformowania pracowników o terminie przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę.

Którą datę należy przyjąć jako datę przejęcia zakładu pracy z art. 231 k.p., czy datę zawarcia umowy przenoszącej własność przedmiotu aportu tj. 15 maja w akcie notarialnym; czy datę faktycznej rejestracji przez sąd?

Jakie działania należy podjąć przed datą przejęcia pracowników?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?