Jaką akredytację powinno posiadać laboratorium aby było akredytowane w rozumieniu art. 147a prawa ochrony środowiska? - OpenLEX

Jaką akredytację powinno posiadać laboratorium aby było akredytowane w rozumieniu art. 147a prawa ochrony środowiska?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Gall Marek
Odpowiedzi udzielono: 3 sierpnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zgodnie z art. 147a ustawy z 27.04.2001 r. – Prawo ochrony środowiska pomiary emisji musi prowadzić akredytowane laboratorium w rozumieniu ustawy z 30.08.2002 r. o systemie zgodności. Tymczasem na stronie internetowej Polskiego Centrum Akredytacji znajduje się informacja, że jest to jednostka upoważniona do akredytacji na podstawie ustawy z 13.04.2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku. Czyją akredytację powinno zatem posiadać laboratorium aby było akredytowane w rozumieniu art. 147a ustawy - Prawo ochrony środowiska?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?