Jak złożenie oświadczeń właścicieli gruntów, w których wycofują zgody oraz proszą o wycofanie ich działek ze sprawy ma wpływ na tok postępowania o wydanie zezwolenia na przetwarzanie poza instalacją odpadów 19 06 05 metodą R10?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 16 stycznia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Starosta wszczął postępowanie administracyjne na wniosek Spółki w sprawie o wydanie zezwolenia na przetwarzanie poza instalacją odpadów o kodzie 19 06 05 metodą R10 – obróbka na powierzchni ziemi przynosząca korzyści dla rolnictwa lub poprawę stanu środowiska. Do wniosku o wydanie zezwolenia dołączono oświadczenia właścicieli/dzierżawców gruntów, w których wyrażają zgodę na prowadzenie procesu odzysku R10. Przepisy ustawy z 14.12.2012 r. o odpadach - dalej u.o. nie wskazują jednoznacznie, czy zgoda taka jest wymagana. W zapisach u.o. znajduje się jedynie zapis stanowiący: art. 25 ust. 2 - magazynowanie odpadów odbywa się na terenie, do którego posiadacz odpadów ma tytuł prawny. W analizowanej sprawie odpady nie będą magazynowane. W prowadzonym postępowaniu właściciele nieruchomości zostali uznani również za stronę postępowania. Aktualnie, Starosta działając na podstawie art. 41a ust. 2 u.o., zwrócił się z wnioskiem do WIOŚ o przeprowadzenie kontroli, w ramach prowadzonego przez Starostę postępowania administracyjnego. Po wystąpieniu do WIOŚ, część właścicieli gruntów złożyła oświadczenie, w którym zawarta jest informacja, że nie wyrażają zgody na prowadzenie procesu odzysku R10 na gruntach stanowiących ich własność oraz proszą o wycofanie ich z powyższej sprawy.

W związku z powyższym, zwracam się z uprzejmą prośbą o wyznaczenie dalszego toku prowadzonego postępowania,.

Jak złożenie oświadczeń części właścicieli gruntów, w których wycofują swoje zgody oraz proszą o wycofanie ich działek z powyższej sprawy ma wpływ na dalszy tok postępowania?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX