Jak zawieszenie działalności gospodarczej wpływa na prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w... - OpenLEX

Jak zawieszenie działalności gospodarczej wpływa na prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 29 kwietnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Sabuda Anna
Odpowiedzi udzielono: 29 czerwca 2016 r.

PYTANIE

Kobieta w kwietniu 2014 r. rozpoczęła działalność gospodarczą od lipca 2014 r. (po dwóch miesiącach od rozpoczęcia działalności) przebywała na zwolnieniu lekarskim i otrzymywała z tego tytułu zasiłek chorobowy, a następnie przebywała na zasiłku macierzyńskim. W trakcie zasiłku macierzyńskiego w styczniu 2015 r. (po 10 miesiącach istnienia działalności) zawiesiła działalność gospodarczą na dwa lata w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem.

Czy w tej sytuacji dochód kobiety uzyskany zarówno z działalności jak i zasiłku chorobowego i macierzyńskiego można traktować jako dochód utracony?

Czy w przedstawionej sytuacji przysługuje jej dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX