Jak zaklasyfikować zakup oprogramowania do komputerów dla nauczycieli? - OpenLEX

Jak zaklasyfikować zakup oprogramowania do komputerów dla nauczycieli?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Romaniuk Joanna
Odpowiedzi udzielono: 5 listopada 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

We wrześniu dokonano zakupu komputerów dla nauczycieli, które to komputery potraktowano jak pomoc dydaktyczną i zapłacono z § 424 "Zakup pomocy naukowych", dydaktycznych i książek. W bieżącym miesiącu do tychże komputerów dokonano zakupu Office std 2019.

Czy zakup powyższego oprogramowania należy traktować jako zakup pomocy dydaktycznych, czy też zakup oprogramowania w ramach paragrafu 421 "Zakup materiałów i wyposażenia" i przyjąć na stan konta 020?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX