Jak wykazać wydatek na zakup podręczników dla nowego ucznia, który przyszedł do szkoły w trakcie roku? - OpenLEX

Jak wykazać wydatek na zakup podręczników dla nowego ucznia, który przyszedł do szkoły w trakcie roku?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Gąsiorek Krystyna
Odpowiedzi udzielono: 7 sierpnia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W styczniu 2019 r. szkoła poniosła wydatki na zakup podręczników dla nowego ucznia, który przyszedł do szkoły w trakcie roku. Wydatek ten został zaksięgowany w 80153, §4240, a następnie wykazany w Rb-50 szkoły za I i II kwartał w części A jako kwota do zrefundowania. W lipcu złożono wniosek o dotację podręcznikową i uwzględniono kwotę do zrefundowania, w tym samym miesiącu kwota wpłynęła na konto gminy.

Jak wykazać tą kwotę w księgach szkoły/gminy i w RB50 za III kwartał 2019 r.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX