Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 września 2020 r.
Autor odpowiedzi: Styczyński Rafał
Odpowiedzi udzielono: 21 kwietnia 2020 r.

PYTANIE

Sprzedaliśmy używany samochód osobowy na fakturę VAT marża, który był przez nas zakupiony również na fakturę VAT marże. Cena sprzedaży samochodu była niższa niż cena jego zakupu, więc marża była ujemna i podstawa VAT wynosi 0 zł.

Czy taką sprzedaż powinniśmy wykazać w JPK z zerową podstawą opodatkowania i z zerowym podatkiem należnym?

Czy w deklaracji VAT-7 w takiej sytuacji należy zaznaczyć w części F Informacja dodatkowa poz. 64 Czynności jakie wykonywał podatnik - art. 120 ust 4 lub 5 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2020 r. poz. 106)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?