Jak wykazać nabycie w Polsce paliwa od kontrahenta brytyjskiego, nieposiadającego siedziby na terytorium Polski? - OpenLEX

Jak wykazać nabycie w Polsce paliwa od kontrahenta brytyjskiego, nieposiadającego siedziby na terytorium Polski?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2016 r.
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 16 sierpnia 2016 r.

PYTANIE

Otrzymaliśmy od firmy BP z Anglii fakturę za paliwo kupione na terenie Polski. Na fakturach NIP kontrahenta nie zawiera oznaczenia literowego kraju - tylko numer wraz z adnotacją, że VAT rozlicza nabywca zgodnie z art. 17 ust. 2 u.p.t.u. Paliwo zużywamy do samochodów osobowych i nie możemy odliczyć VAT. W tym przypadku nie mamy kwoty VAT na fakturze, więc zaliczyliśmy w koszty tylko wartość netto bez VAT.

Czy powinniśmy rozliczyć VAT tak jak WNT czy naliczyć VAT do odprowadzenia tak jak w przypadku darowizn?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?