Jak właściwie wyliczyć godziny nadliczbowe dla bibliotekarza w szkole który dodatkowo ma wychowawstwo i zajęcia z języka polskiego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Lisowski Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 15 września 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Nauczyciel bibliotekarz jest zatrudniony w bibliotece szkolnej w pełnym wymiarze 30/30. Od września otrzymał wychowawstwo - 1/18 i zajęcia języka polskiego, do których ma kwalifikacje - 5,79/18. Zgodnie z art. 42 ust. 5c KN dokonałam uśrednienia pensum, które wyniosło 36,79/27. W tej sytuacji, w mojej ocenie, każda godzina ponad pensum 27 jest godziną ponadwymiarową, co oznacza, że nauczyciel ma 9,79 nadgodzin. Dalej idąc, wg mnie nadgodziny te wypłacane powinny być z pensum uśrednionego czyli 27.

Czy to właściwy tok myślenia i postępowania?

Wątpliwość pojawiła się w momencie otrzymania wiadomości od osoby rozliczającej godziny ponadwymiarowe, że takie rozliczenie nie dotyczy nauczycieli, którzy mają cały etat i że w opisanej sytuacji nauczyciel ma 6,79 nadgodzin (wychowawstwo + j. polski), które wypłacane są z pensum 18. Twierdzi, że za etat 30/30 otrzymuje normalne wynagrodzenie, a te 6,79 do dodatkowe godziny traktowane jako nadgodziny i płacone z pensum, którego dotyczą.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX