Jak ustalić realizowaną sprzedaż do limitu obrotu zwalniającego z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy... - OpenLEX

Jak ustalić realizowaną sprzedaż do limitu obrotu zwalniającego z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej przy świadczeniu usług stolarskich?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2012 r.
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 31 sierpnia 2012 r.

PYTANIE

Jak ustalić realizowaną sprzedaż do limitu obrotu zwalniającego z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej?

Podatnik nie ma kasy, prowadzi sprzedaż dla osób fizycznych, jest podatnikiem VAT, nie jest uprawniony do korzystania ze zwolnienia z obowiązku instalacji kasy, jest to kolejny rok działalności i musi pilnować kwot do limitu 40.000 zł.

Otrzymuje zaliczki na wykonanie swoich usług (usługi meblarskie), w styczniu 2012 r. zakończył zamówienie i w PKPiR ma sprzedaż mebli za kwotę 13.000 zł netto, ale zaliczki do tej sprzedaży rozliczone w VAT w 2011 r. w dacie otrzymania wpłat wyniosły 11.000 zł. Rozliczenie zamówienia w postaci końcowej wpłaty (rozliczanej w VAT) nastąpiło w styczniu 2012 r. - była to pozostała część 2000 zł netto.

Czy do celów ustalenia limitu obrotów zwalniającego jeszcze z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy bierze pod uwagę kwotę 2000 zł czy całą wartość zamówienia zgodnie z wystawioną fakturą końcową 13.000 zł netto?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?