Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Jurek Marek
Odpowiedzi udzielono: 22 listopada 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Artysta prowadzący działalność gospodarczą, zawarł umowę z serwisem internetowym, który sprzedaje wydruki obrazów na metalowych tablicach i rozsyła je do zamawiających. Artysta dostarcza do serwisu tylko cyfrowe wzory swoich obrazów. Zamawiający wybiera wzór obrazu i rozmiar tablicy, na której wzór zostaje wydrukowany. Cenę sprzedaży ustala serwis internetowy. Artysta otrzymuje 15% ceny sprzedaży. Wypłata dla artysty następuje tylko na żądanie, wyrażone poprzez naciśnięcie odpowiedniej funkcji na własnym koncie w serwisie internetowym. Rozliczenie możliwe jest tylko po uzyskaniu minimalnej kwoty sprzedaży wzorów obrazów danego artysty, ustalonej przez serwis internetowy. Serwis ma 45 dni na przesłanie pieniędzy do artysty.

Kiedy artysta powinien wykazać przychód ze sprzedaży w PKPIR, czy dacie wyrażenia chęci rozliczenia się z serwisem internetowym, czy w dacie wpływu pieniędzy na konto bankowe artysty?

Co w sytuacji, kiedy serwis internetowy przeleje pierwotnie za małą kwotę "wynagrodzenia", a dopłaty dokona z kilkumiesięcznym opóźnieniem?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?