Jak spółka powinna opodatkować odsprzedaż usług noclegowych zleceniobiorcom?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 12 lipca 2019 r.

PYTANIE

Mam pytanie dotyczące obciążenia zleceniobiorcy z Ukrainy kosztami zapewnionego mu noclegu. Spółka zakupuje usługi noclegowe w hostelu za 500 zł stawka zw i obciąża zleceniobiorców kwotą 120 zł brutto.

Czy spółka jak czynny podatnik VAT powinna obliczyć metodą w stu podatek VAT ze stawką 8% i wystawić zleceniobiorcom fakturę VAT?

Czy może skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2018 r. poz. 2174)?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access