Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kancelaria Radców Prawnych Lubasz i Wspólnicy
Odpowiedzi udzielono: 6 czerwca 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W opracowanej klauzuli informacyjnej dla pacjentów SPZOZ widnieje informacja, że pacjent ma prawo do: dostępu do swoich danych, ich sprostowania, żądania ich usunięcia, prawo ograniczenia przetwarzania i prawo przenoszenia danych: przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z wymogami prawnymi.

Czy w powyższym przypadku, niektóre prawa czasami nie mają zastosowania? W ustawie o ochronie danych z 10 maja art. 5, wyłączenie zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt. e dla dostępu do danych? Prawo do usunięcia danych też nie obowiązuje zgodnie z art. 17 ust. 3 pkt. c RODO? Prawo do przenoszenia danych też nie będzie miało tu zastosowania? Czy może źle interpretuje przepisy, czy może zalecacie Państwo wypisywać wszystkie uprawnienia, bez względu czy mają zastosowanie czy nie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację