Jak rozliczyć zdemontowanie sieci komputerowej w związku z rozwiązaniem umowy najmu oraz dokupienie video serwera do sieci? - OpenLEX

Jak rozliczyć zdemontowanie sieci komputerowej w związku z rozwiązaniem umowy najmu oraz dokupienie video serwera do sieci?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 24 maja 2011 r.

PYTANIE

Spółka z o.o. wynajmuje lokale na terenie całej Polski, przystosowując je do własnych potrzeb. Jednym z elementów przystosowania jest sieć komputerowa. Okablowanie zwiększa wartość inwestycji w obcym środku trwałym, komputer jest oddzielnym środkiem trwałym, natomiast szafa serwerowa z panelami ITP, juniper, support, serwer z kontrolerem, switch, dyski HDD i oprogramowanie oraz kamery tworzą jeden środek - sieć komputerową. Po rozwiązaniu umowy najmu przed zamortyzowaniem środków sieć komputerowa została zdemontowana i przywieziona do magazynu. Część tej sieci - szafa serwerowa, została zamontowana w innym lokalu.

Czy w takiej sytuacji powinniśmy zlikwidować sieć komputerową w całości, czy też wycenić części w wartości księgowej netto i szafę serwerową przyjąć do ewidencji jako samodzielny środek trwały?

Jeżeli w lokalu działa już sieć komputerowa i dokupiliśmy video serwer to czy będzie on stanowił odrębny środek trwały czy też zwiększy wartość sieci?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?