Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 20 kwietnia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy można rozliczyć koszty związane z wytworzeniem oprogramowania wg własnego pomysłu - wytworzenie we własnym zakresie, głównie przez podwykonawców (m.in. koszty systemu saas, serwisu etc), które w przyszłości stanowić będzie produkt i zostanie, po zakończeniu prac nad nim, skomercjalizowany i sprzedawany (w ramach licencji) dla potencjalnych klientów?

Czy są ograniczenia podatkowe w możliwości rozliczenia tego typu kosztów, jako kosztów bezpośrednich związanych z przychodami ze zbycia licencji (z wyłączeniem kosztów pracy zgodnie z art. 15 ust 4g CIT)?

Są interpretacje dot. np gier komputerowych, że takie koszty mogą być kosztami bezpośrednimi (np.: 0114-KDIP2-3.4010.127.2018.2.MC.).

Czy takie stanowisko dominuje i czy jest właściwe?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?