Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Niedźwiedzka Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 8 października 2007 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma w okresie od 2000 do 2003 wykorzystała ulgę na budowę mieszkań pod wynajem w wysokości 357.087,64 zł. Lokale zostały oddane do użytku i sprzedane w 2007 r.

Jak prawidłowo rozliczyć w zeznaniu rocznym kwotę ulgi?

Czy wartość ulgi należy doliczyć do dochodu w roku podatkowym, w którym nastąpiła sprzedaż, czy też należy doliczać proporcjonalnie kwotę 35.708,76 zł przez okres 10 lat?

Jaką kwotę należy doliczyć dodatkowo do dochodu na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 8 u.p.d.o.f.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?