Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 18 lipca 2014 r.

PYTANIE

Spółka dokonuje następujących transakcji:

1. Zakupu praw do wykorzystania zdjęć z portalu internetowego. Podczas transakcji deklaruje się ilość zakupionych praw do zdjęć (limit) i dokonuje się za nie zapłaty (najczęściej kartą płatniczą). Następnie w ramach tego wykupionego limitu pracownicy "ściągają" zdjęcia z Internetu w celu wykorzystania ich do potrzebnych prac. Limit ściągniętych zdjęć musi być wykorzystany w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu.

W jaki sposób rozliczyć tą transakcję zakupu?

Jest to koszt pośredni, czy ewidencja do kosztów podatkowych z datą zakupu/zapłaty limitu, czy z datą ściągnięcia każdego zdjęcia (opłata proporcjonalna do zapłaty za ściągnięte zdjęcie)?

2. Zakupu limitu ogłoszeń rekrutacyjnych na odpowiednim portalu. Zgodnie z zamówieniem wystawiana jest faktura za zakup tego limitu płatna przelewem z odroczonym terminem płatności. W ramach tego terminu spółka może umieszczać ogłoszenia (maksymalnie do zakupionego limitu) na portalu w ciągu 12 miesięcy od daty sprzedaży z faktury.

W jaki sposób rozliczyć tą transakcję zakupu?

Jest to koszt pośredni, czy ewidencja do kosztów podatkowych z datą zakupu/zapłaty limitu, czy z datą emisji każdego ogłoszenia na portalu (opłata proporcjonalna)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację