Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 9 września 2011 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jesteśmy samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Nasz szpital udostępnił niektórym pracownikom telefony komórkowe do służbowego wykorzystania. Koszty abonamentów i rozmów służbowych są zaliczane do kosztów szpitala, natomiast kosztami rozmów prywatnych obciąża się pracowników na podstawie bilingów. Następnie wystawiana jest faktura VAT zbiorczo na wszystkie przeprowadzone przez pracowników rozmowy prywatne.

Czy w takiej sytuacji koszty rozmów prywatnych powinniśmy zaliczyć do kosztów podatkowych?

Czy jako szpital, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, możemy te koszty przeznaczyć na działalność statutową?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?