Jak rozliczyć czas pracy w liście obecności pracowników administracji w przypadku zwolnień lekarskich przy niepełnoetatowcach?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Fota Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 9 listopada 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak rozliczyć czas pracy w liście obecności pracownikowi administracji, który jest zatrudniony na 4/5 etatu, a wpływa zwolnienie lekarskie?

Przy 5-dniowym tygodniu pracy pracownik powinien pracować po 6,40 godz. dziennie (6,40 x 5 = 32 godz.). Pracownik napisał pismo o pracę 4 dni w tygodniu po 8 godzin (4 x 8 = 32 godz). Przykład: w tygodniu od 24 do 28 października przepracował 3 dni po 8 godzin (pon.-śr. 3 x 8 = 24 godz.). Następnie od 27 października (od czwartku) wpłynęło zwolnienie lekarskie od 27-31 października.

Jak rozliczyć zwolnienie i godziny do końca miesiąca? Czy skoro przepracował od poniedziałku do środy 3 dni po 8 godz., to zaznaczamy jeden dzień zwolnienia np. w czwartek po 8 godzin, czy dwa dni czwartek i piątek po 4 godziny, czy skoro pracuje po 8 godz. dziennie to oba dni po 8 godz.? Co z ostatnim dniem czyli poniedziałkiem (31 październik) czy liczymy po 8 godz. czy po 6,4 godziny?

To jest koniec miesiąc i jednocześnie początek nowego miesiąca i tygodnia jednocześnie z jednym dniem świątecznym.

Czy np. ostatni dzień miesiąca i zwolnienia liczyć po 6,4 godziny i dodatkowo powinien w nowym tygodniu przepracować tylko 2 dni po 8 godzin, gdyż na jeden dzień przypada święto? Czy w przypadku zwolnień lekarskich przy niepełnoetatowcach najważniejsze, aby zgadzał się czas tygodniowy i zaznaczamy tylko w te dni zwolnienie, w które by faktycznie przepracował?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX