Jak rozliczyć czas pracy w domu kultury w równoważnym systemie czasu pracy w okresie rozliczeniowym trzymiesięcznym i... - OpenLEX

Jak rozliczyć czas pracy w domu kultury w równoważnym systemie czasu pracy w okresie rozliczeniowym trzymiesięcznym i czteromiesięcznym?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 29 listopada 2015 r.
Autor odpowiedzi: Suchanowska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 14 kwietnia 2014 r.

PYTANIE

Jak rozliczyć czas pracy w domu kultury w równoważnym systemie czasu pracy w okresie rozliczeniowym trzymiesięcznym i czteromiesięcznym (dwa okresy rozliczeniowe)?

Nie ma możliwości, żeby pracownik otrzymał dodatki za pracę w godzinach nadliczbowych. Pracodawca będzie to równoważył dniami wolnymi.

1.

Pracownik pracuje od poniedziałku do piątku 4 godziny, a w czwartek przyszedł do pracy na 8 godzin (dodatek do wynagrodzenia jest ustalony powyżej 6 godzin na dobę i przeciętnie 30 godzin na tydzień).

2.

Pracownik pracuje od poniedziałku do piątku po 4 godziny, a co w sytuacji jakby przyszedł w sobotę do pracy na 2, 4 i 10 godzin (jest to jego wolny dzień pracy).

3.

Pracownik pracuje od poniedziałku do piątku po 4 godziny, w niedzielę lub święto przychodzi do pracy na 2 godziny lub 10 godzin. Proszę o pomoc, jak pracodawca ma rozliczyć czas pracy (oddać dni wolne lub godziny) pracownika w tych dwóch okresach rozliczeniowych (równoważny system czasu pracy) w tych opisanych przypadkach.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?