Jak rozliczać sprzedaż usług w ramach procedury OSS?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kłos Piotr
Odpowiedzi udzielono: 14 czerwca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Przedsiębiorca świadczy usługi weterynaryjne - gabinet weterynaryjny w Polsce. Usługi korzystają w Polsce ze zwolnienia podmiotowego z art. 113 ustawy o VAT. Dodatkowo podatnik zatrudniony jest w Danii, na podstawie kontraktu, jako pracownik rzeźni. W ramach polskiej działalności weterynaryjnej chciałby wykonywać usługi na terenie Danii dla osób fizycznych.

Czy w takiej sytuacji podatnik ten powinien rozważyć zgłoszenie się do procedury OSS i rozliczanie wg niej usług świadczonych na rzecz osób fizycznych z Danii?

Jeśli tak, to czy obowiązuje limit kwotowy do zgłoszenia, czy takie zgłoszenie powinien złożyć przed dokonaniem pierwszej transakcji na rzecz podmiotu z Danii?

A jeżeli nie, to w jaki sposób powinien dokumentować i rozliczać takie usługi?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX