Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 22 sierpnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 30 czerwca 2017 r.

PYTANIE

Osoba fizyczna posiada budynek, który wynajmuje. Budynek posiada 6 lokali: 5 lokali to mieszkania, 6 lokal został wynajęty na działalność gospodarczą.

Jak wyliczyć podstawę do naliczania amortyzacji?

Każdy lokal ma 60 m2.

Czy jako podstawę, zgodnie z art. 22g ust. 1 pkt 10 PIT, przyjąć metraż 5 lokali *60m2 = 300m2 czy 6 lokali* 60m2 = 360m2?

Jaką liczbę metrów przyjąć do wyliczenia podstawy dla lokalu, który kiedyś był mieszkalny, a następnie wynajęty został na działalność gospodarczą?

Dla podatku od nieruchomości zgłoszona została zmiana.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?