Jak prawidłowo wykazać w pliku JPK import usług świadczony przez podmiot spoza Unii Europejskiej? - OpenLEX

Jak prawidłowo wykazać w pliku JPK import usług świadczony przez podmiot spoza Unii Europejskiej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 24 czerwca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy zakup usług świadczonych przez firmy np. Canva/ Envato (siedziba znajduje się w Australii - usługi kupowane przez internet, subskrypcja dostępu) należy wykazywać w części deklaracyjnej plików JPK w pozycji: P27 oraz P28 (import usług z wyłączeniem usług nabywanych od podatników podatku od wartości dodanej, do których stosuje się art. 28b ustawy czy P29 oraz P30 Import usług nabywanych od podatników podatku od wartości dodanej, do których stosuje się art. 28b ustawy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX