Jak prawidłowo ująć w JPK_V7 rozliczenie usługi transportowej i frachtu dotyczące importu towarów? - OpenLEX

Jak prawidłowo ująć w JPK_V7 rozliczenie usługi transportowej i frachtu dotyczące importu towarów?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 25 kwietnia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak prawidłowo ująć w JPK_V7 rozliczenie usługi transportowej i frachtu dotyczące importu towarów? Podatnik ujmuje wartość usługi podając ją w rozliczeniu SAD i naliczając 23% stawki VAT od podstawy - rozliczenie zgodnie z art. 33a metoda uproszczona. Na podstawie otrzymanej od klienta faktury ze stawką 0% zgodnie z art. 83 ust.1 pkt 20 - w nawiązaniu do art. 30b ust. 4 ujmuje tylko samą podstawę.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX