Jak prawidłowo sprawozdawać realizację testów przeciwko COVID-19? - OpenLEX

Jak prawidłowo sprawozdawać realizację testów przeciwko COVID-19?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 27 marca 2022 r.
Autor odpowiedzi: Twarowski Adam
Odpowiedzi udzielono: 18 marca 2022 r.

PYTANIE

Zarządzenie NR 24/2022/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 28.02.2022 r. nakłada na podmioty sprawozdające realizację testów i chcące je rozliczyć z NFZ konieczność sprawozdawczości za pośrednictwem systemu informatycznego Centrum e-Zdrowie.

Czy sprawozdawczość ta jest tożsama z przesyłaniem informacji przez portal gabinet.gov.pl?

Czy wprowadzając od 1.04.2022 r. dane dotyczące testów antygenowych na gabinet.gov.pl jesteśmy jako szpital – zleceniodawca wykonania testów antygenowych, zwolnieni od wprowadzania tych danych na platformie: https://rejestrcovid.mz.gov.p?

Czy jesteśmy zobligowani wprowadzać te dane w obu systemach?

Jesteśmy szpitalem, który zleca wykonania testów antygenowych podmiotowi zewnętrznemu – laboratorium. Na podstawie wymienionego rozporządzenia informacje o testach wprowadza laboratorium do systemu EWP, szpital do systemu prowadzonego przez : https://rejestrcovid.mz.gov.pl. Teraz zostało opublikowane zarządzenie prezesa NFZ, które nakazuje od 1.04.2022 r. jako podstawę do rozliczenia testów, wprowadzać informacje przez systemu informatyczny Centrum e-Zdrowie.

Czy powyższe oznaczają wprowadzenie informacji o tym samym zdarzeniu w trzy różne miejsca, w tym przez jeden podmiot w dwa miejsca, czy jednak wystarczy gdy szpital przekaże dane od 1.04.2022 r. tylko przez gabinet.gov.pl?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX