Jak prawidłowo rozliczyć zakup towaru w Niemczech, jeśli jest on transportowany bezpośrednio do Włoch?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 15 listopada 2016 r.

PYTANIE

Polski kontrahent kupił w Niemczech towar, który sprzedał do Włoch. Transport towaru odbył się bezpośrednio z Niemiec do Włoch i był wykonany przez włoską firmę transportową.

Czy w takiej sytuacji jest podstawa do zastosowania procedury uproszczonej?

Czy może należy zarejestrować się na potrzeby VAT w Niemczech (transakcja łańcuchowa)?

Czy zważywszy na fakt, że polski kontrahent podał przy zakupie towaru VAT-PL, podlega art. 25 ust. 2 i konieczności wykazania VAT należnego w Polsce?

Czy może biorąc pod uwagę to, że zakup towaru zostanie potraktowany jako krajowy zakup niemiecki, a nie WNT, nie będzie podlegał temu przepisowi?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access