Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Lesińska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 26 października 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Ja prawidłowo rozliczać czas pracy wychowawcy w internacie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (placówka feryjna)?

Wymiar czasu pracy wychowawcy w internacie wynosi 24 godziny opiekuńczo wychowawcze w tygodniu. Pracę świadczy 5 dni w tygodniu. Internat funkcjonuje od poniedziałku do niedzieli.

Czy dyrektor zobowiązany jest udzielić wychowawcy dnia wolnego od pracy, jeśli 3 maja jest dla wychowawcy dniem pracujący zgodnym z planem pracy (wychowawca pracował w nocy z 3 na 4 maja w godz. 22-6)?

Wychowawca w tygodniu od 2-8 maja ma 3 dni wolne od pracy t. 2,7,8 maja, z tym, że 2 maja jest dniem wolnym od pracy dla pracowników pedagogicznych przyznanym przez dyrektora Ośrodka na podstawie § 5 ust. 1-2 rozporządzenia MENiS z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.

Czy ww. sytuacji pracownik powinien otrzymać ewentualnie jeszcze jeden dzień wolnego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?