Nowość Jak prawidłowo powinna być wystawiona karta przekazania odpadów komunalnych, gdzie z danej gminy odpad odbiera kilka śmieciarek, a załadunek jest już do jednego pojazdu i to on finalnie przekaże odpad do instalacji komunalnej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 3 czerwca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma odbiera odpady segregowane oraz zmieszane z gmin za pomocą samochodów - śmieciarek. W celu optymalizacji kosztów odpady te przywożone są na bazę, gdzie następuje ich przeładunek na większy samochód ciężarowy. Odpady te ze śmieciarki przeładowywane są na większy samochód na zasadzie - odpad ze śmieciarki jest wysypywany na utwardzone podłoże i następnie bezpośrednio za pomocą ładowarki załadowywany jest na większy samochód.

Jakie obowiązki musi spełnić firma, aby opisana sytuacja była zgodna z obowiązującymi przepisami prawa i czy powinna posiadać decyzję na zbieranie odpadów?

Jak prawidłowo powinna być wystawiona karta przekazania odpadów komunalnych, gdzie z danej gminy odpad odbiera kilka śmieciarek, a załadunek jest już do jednego pojazdu i to on finalnie przekaże odpad do instalacji komunalnej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX