Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Mikulska Dorota
Odpowiedzi udzielono: 5 stycznia 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka z o.o. jest właścicielem nieruchomości, które są posiadane w celu osiągnięcia korzyści ekonomicznych wynikających z przyrostu ich wartości. Nieruchomości są wynajmowane, ale wynajem nie jest głównym celem ich utrzymywania. Nieruchomości są amortyzowane tylko do celów podatkowych.

Jak prawidłowo powinien zostać zaksięgowany zakup używanej centrali telefonicznej i transformatora do jednej z nieruchomości inwestycyjnych?

Spółka zakupiła również w celach inwestycyjnych nowy lokal, który został wyposażony w meble i niezbędny sprzęt.

Jak prawidłowo zaksięgować wyposażenie lokalu w meble i drobny sprzęt?

Co powinny obejmować inwestycje wymienione w art. 3 ust. 1 pkt 17 ustawy o rachunkowości?

Czy każdy zakupiony drobny sprzęt stanowiący wyposażenie nieruchomości inwestycyjnej powinien stanowić inwestycje?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację