Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 30 czerwca 2015 r.
Autor odpowiedzi: Zaniewicz Edyta
Odpowiedzi udzielono: 26 kwietnia 2014 r.

PYTANIE

Stwierdzenie spełnienia wymagań technicznych dla pojazdów samochodowych innych niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone dla przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu odbywa się na podstawie dodatkowych badań technicznych przeprowadzonych przez okręgowe stacje diagnostyczne.

Co w związku z powyższym ma znaleźć się w tym zaświadczeniu?

Kierowca przywiózł takie zaświadczenie wydane 14 kwietnia 2014 r. Niczym nie różni się ono od wydanego 2 lata temu na ten sam pojazd. Obydwa zaświadczenia posiadają wzmiankę "Pojazd spełnia wymagania ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn.: Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 z późn. zm.) art. 86a ust. 9 pkt 1".

Czy wydawane obecnie zaświadczenie nie powinno mieć wzmianki, że pojazd spełnia wymagania art. 86a ust. 10 o u.p.t.u.?

Jeśli to zaświadczenie mimo wszystko jest prawidłowe, to po co jest na nowo wyrabiane, skoro nie różni się od starego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację