Jak powinna przebiegać ewidencja księgowa zakupu usługi doradczej dotyczącej udziałowców spółki, którzy uzyskują w efekcie... - OpenLEX

Jak powinna przebiegać ewidencja księgowa zakupu usługi doradczej dotyczącej udziałowców spółki, którzy uzyskują w efekcie przychód z kapitałów pieniężnych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Zarzycki Łukasz
Odpowiedzi udzielono: 23 listopada 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak powinna przebiegać ewidencja księgowa zakupu usługi doradczej dotyczącej udziałowców spółki, którzy uzyskują w efekcie przychód z kapitałów pieniężnych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 lit. d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Czy zakup usługi należy księgować w koszty rodzajowe jako koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust.1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też wyłącznie na rozrachunkach z udziałowcami?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?