Jak potraktować umowy o dzieło wykonane w 2005, a zapłacone w 2006 r.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Wojdalska Anna
Odpowiedzi udzielono: 13 lutego 2006 r.

PYTANIE

Podatnik zajmuje się produkcją filmu (prowadzi KPiR - zasady ogólne). Fakturę sprzedaży wystawił w miesiącu grudniu 2005, ale koszty związane z produkcją filmu będzie jeszcze ponosił w miesiącu styczniu, a być może również w lutym 2006 r.

Jak mogę zaksięgować koszty poniesione w 2006 r. (dotyczące przychodu 2005), powołując się na art. 22 ust. 5 i 6 ustawy o podatku od osób fizycznych? Jak potraktować umowy o dzieło wykonane w 2005, a zapłacone w 2006 r.?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access