Jak postąpić w sytuacji, gdy przez kilka miesięcy błędnie stosowaliśmy do usług turnusów rehabilitacyjnych stawkę podstawową... - OpenLEX

Jak postąpić w sytuacji, gdy przez kilka miesięcy błędnie stosowaliśmy do usług turnusów rehabilitacyjnych stawkę podstawową zamiast zwolnienia?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 24 listopada 2015 r.
Autor odpowiedzi: Chabasińska Dorota
Odpowiedzi udzielono: 25 maja 2011 r.

PYTANIE

Spółka cywilna świadczy m.in. usługi turnusów rehabilitacyjnych. Do końca 2010 r. podatek naliczony spółka odliczała zgodnie z proporcją, o której mowa w art. 90 ustawy o VAT. Jednak ze względu na to, że od 1 stycznia do 5 kwietnia 2011 r. turnusy rehabilitacyjne opodatkowane były stawką 23% spółka w okresie tym odliczała cały podatek określony w fakturach zakupu towarów i usług.

Czy zwolnienie rozporządzeniem MF z 4 kwietnia 2011 r. turnusów rehabilitacyjnych z podatku VAT rodzi obowiązek dokonania korekt deklaracji VAT za okres od stycznia do marca?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?