Jak postąpić ma organ, gdy wnioskodawca nie chce rozszerzyć wniosku do zakresu obejmującego całą zlewnię, a drugi z podmiotów wystąpił z tożsamym wnioskiem obejmującym kolejną część zlewni stanowiącą jego własność?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Stachowska Marta
Odpowiedzi udzielono: 31 marca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Do Dyrektora Zarządu Zlewni wpłynął wniosek w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na usługę wodną w zakresie odprowadzania do wód powierzchniowych wód opadowych lub roztopowych pochodzących z terenu zakładu zlokalizowanego w obszarze zlewni wylotu odwadniającego przynajmniej 4 inne zakłady (będące własnością innych podmiotów). Bardzo możliwym jest, że do sieci podłączone są również inne podmioty, ponieważ sieć kanalizacyjna poprowadzona jest przez teren ok. siedmiu różnych nieruchomości. Brak jest informacji na temat właściciela wylotu jak również sieci kanalizacyjnej. Podmioty korzystające z przedmiotowej sieci kanalizacyjnej nie wykazują chęci współpracy, która prowadziłaby do uzyskania jednego pozwolenia wodnoprawnego obejmującego całą zlewnię. Swoją postawę uzasadnia przede wszystkim brakiem chęci uczestniczenia w postępowaniu wszystkich podmiotów odprowadzających wody opadowe poprzez przedmiotowy wylot jak również wskazywaniem na trudności w późniejszym rozliczaniu opłat za usługi wodne.

Jak postąpić ma organ wydający pozwolenie wodnoprawne, gdy wnioskodawca nie chce rozszerzyć wniosku do zakresu obejmującego całą zlewnię, a drugi z podmiotów wystąpił z tożsamym wnioskiem obejmującym kolejną część zlewni stanowiącą jego własność?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX