Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Tomaszewska Barbara
Odpowiedzi udzielono: 30 października 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak poprawnie przyznać wynagrodzenie dyrektorowi samorządowej instytucji kultury?

Czy podstawą ma być art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi tj. wynagrodzenie określone jednoskładnikowo czy też biorąc pod uwagę fakt, że dyrektor jest równocześnie pracownikiem instytucji kultury można to wynagrodzenie określić jako trzyskładnikowe tj. wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny i dodatek za staż pracy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?