Jak podatnik zwolniony z VAT wykaże eksport towarów? - OpenLEX

Jak podatnik zwolniony z VAT wykaże eksport towarów?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Andrzejowicz Marcin
Odpowiedzi udzielono: 20 kwietnia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak podatnik zwolniony z VAT na podstawie art. 113 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2020 r. poz. 106) powinien wykazywać eksport towarów do prywatnych podmiotów (UE i nie-UE) w sytuacji, gdy - z uwagi na niewielką wartość towarów- nie muszą "przechodzić" przez urząd celny?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX