Jak organ może skutecznie doręczyć decyzję za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej w przypadku nieposiadania przez podatnika konta ePUAP?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 15 czerwca 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W jaki sposób organ ma skutecznie doręczyć decyzję za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej podatnikowi w przypadku braku przez podatnika konta ePUAP, posiada tylko e-mail?

Organ podatkowy ma doręczyć decyzję podatnikowi reprezentowanego przez profesjonalnego pełnomocnika radcę prawnego za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Pełnomocnik oświadczył, że nie posiada adresu w systemie ePUAP, jedyny adres elektroniczny to e-mail. W konsekwencji organ nie ma możliwości zobowiązania pełnomocnika jakim jest radca prawny do utworzenia takiego konta. Jedyną możliwością jest umieszczenie pisma na naszym serwerze urzędowym i podanie na adres e-mail linku do zapoznania się z treścią decyzji.

Jak natomiast potraktować skuteczność doręczenia tej decyzji? Od kiedy liczyć datę odbioru decyzji, skoro nie będziemy mieli urzędowego potwierdzenia odbioru decyzji?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access