Jak opodatkować świadczenia dotyczące osocza krwi dla firmy ukraińskiej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Andrzejowicz Marcin
Odpowiedzi udzielono: 9 lipca 2018 r.

PYTANIE

Czynny podatnik VAT świadczy usługę na rzecz podatnika z siedzibą na Ukrainie. Usługa jest wyceniona za jeden litr przewożonego osocza. Usługa polega na:

- przewiezieniu z kilkunastu stacji krwiodawstwa (PL) do magazynu

- konfekcjonowanie

- przygotowanie do wywozu

- przetransportowanie na Ukrainę Większość usługi odbywa się na terenie kraju.

Firma nie jest eksporterem, tylko świadczy ww. usługi.

Jak powinna być opodatkowana ta usługa?

Całość jako nieopodatkowana w Polsce, zgodnie z art. 28b ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług – dalej u.p.t.u. czy 0%?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access