Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 2 kwietnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Gmina odziedziczyła udział do 3/4 części w prawie użytkowania wieczystego działki gruntu o pow. ok 1000 m2, na której położony jest budynek niemieszkalny o powierzchni użytkowej ok. 200 m2. Drugim współwłaścicielem jest osoba fizyczna, która nie użytkuje tego budynku.

Jak opodatkować podatkiem od nieruchomości taki przypadek? Od kiedy na gminie spoczywa obowiązek podatkowy (data zgonu, czy uprawomocnienie się postępowania o nabyciu spadku)? Czy ma tu zastosowanie art. 3 ust. 6 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych? Czy gmina może w tym przypadku skorzystać ze zwolnienia z art. 7 ust . pkt 15 tej ustawy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?