Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 7 maja 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka Jawna wybudowała na gruntach rolnych budynek mieszkalny jednorodzinny, w związku z tym, część działki o pow. 4200 m2 została sklasyfikowana w ewidencji gruntów i budynków jako "B – tereny mieszkaniowe" i twierdzi, że nieruchomość ta służyć będzie do celów mieszkaniowych. Jaką stawką podatku od nieruchomości opodatkować budynek mieszkalny i jaką stawką opodatkować grunty - "B – tereny mieszkaniowe"? Czy może mieć tu zastosowanie art. 1a ust. 2a pkt 1 u.p.o.l.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?