Jak należy wyliczyć wysokość dodatku funkcyjnego nauczycielce, której w styczniu powierzono stanowisko wicedyrektora, za 14 dni ferii zimowych?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Lisowski Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 23 kwietnia 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jesteśmy samorządową jednostką oświatową - gimnazjum. Z dniem 1 stycznia 2015 r. stanowisko wicedyrektora powierzono na czas nieokreślony nauczycielce naszego gimnazjum. W lutym pani wicedyrektor otrzymała kwotę dodatku funkcyjnego proporcjonalnie za okres przepracowany, natomiast za okres 14 dni ferii zimowych (urlopu wypoczynkowego) wypłacono jej dodatek funkcyjny wyliczony zgodnie z § 2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 czerwca 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania wynagrodzenia oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy nauczycieli - dalej r.s.z.u.w.

Czy dodatek funkcyjny za luty został wypłacony prawidłowo, czy też powinien zostać wypłacony w pełnej kwocie przyznanej przez dyrektora?

W jakiej wysokości należy wypłacić dodatek funkcyjny za okres wakacji?

Dodatek funkcyjny z tytułu pełnienia funkcji wychowawcy klasy został przyznany na okres od 1 marca do 31 sierpnia 2015 r.

Czy za okres wakacji nauczyciel powinien otrzymać dodatek w pełnej wysokości, czy też wyliczony według r.s.z.u.w.?

Czy dodatek z tytułu pełnienia funkcji opiekuna stażu przyznany nauczycielowi do 31 maja danego roku powinien być ujęty w wynagrodzeniu za urlop za okres wakacji zgodnie z § 2 ust. 2 r.s.z.u.w.?

Dodatek motywacyjny wypłacany będzie nauczycielowi w okresie sześciu miesięcy – od 1 stycznia 2015 r. do 30 czerwca 2015 r. Od 1 lipca nauczycielowi nie przyznano dodatku motywacyjnego.

Czy dodatek motywacyjny powinien być ujęty w wynagrodzeniu za urlop wypoczynkowy nauczyciela?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX