Jak należy ustalić nauczycielce prawo do urlopu dla poratowania zdrowia? - OpenLEX

Jak należy ustalić nauczycielce prawo do urlopu dla poratowania zdrowia?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Młodecki Marek
Odpowiedzi udzielono: 8 maja 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Nauczycielka została zatrudniona w szkole od 01.09.2010 r. Jej staż na dzień 29.04.2021 wynosi 10 lat, 7 miesięcy i 27 dni. Łączny czas wszystkich nieobecności w pracy (choroby, macierzyński, rodzicielski, opieka nad dzieckiem) wynosi 4 lata, 1 miesiąc i 17 dni. Po odjęciu tych nieobecności okres pracy wynosi: 6 lat, 6 miesięcy i 10 dni, czyli mniej niż 7 lat potrzebnych do urlopu na poratowanie zdrowia. Czy zgodnie z art. 73 ust. 3 KN od sumy nieobecności należy odjąć 6 miesięcy? Wtedy staż pracy będzie wynosił 7 lat i 10 dni i pracownik nabywa prawo do pierwszego urlopu na poratowanie zdrowia?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?