Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Twardoch Sebastian
Odpowiedzi udzielono: 1 czerwca 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Polska firma jednoosobowa niebędąca czynnym podatnikiem VAT (obroty poniżej 150.000 zł) sprowadza towar z Węgier i sprzedaje w Polsce - sprzedaż obwoźna na targowiskach. Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 2 lit. c u.p.t.u. nie jest to WNT (kwota nabycia poniżej 50.000 zł). Podatnik chce teraz towar z Polski sprzedawać na terytorium Węgier - sprzedaż bezpośrednia nabywcy lub firmom.

Jak należy taką czynność traktować - czy jako sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju?

Nie jest to przecież wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów, tym bardziej, że podatnik jest zwolniony z VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 u.p.t.u.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?