Jak należy rozumieć pojęcie "nowo przyjęty pacjent" w odniesieniu do kryteriów wyboru ofert w postępowaniu z zakresu pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 19 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Paszkowski Artur
Odpowiedzi udzielono: 3 marca 2017 r.

PYTANIE

W związku z ogłoszonym postępowaniem w zakresie pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej prosimy o odpowiedź na pytanie.

Pytania rankingujące brzmią:

Pytanie 1.2.1.3 Udział świadczeniobiorców z oceną 0 punktów w skali Barthel w ogólnej liczbie świadczeniobiorców objętych opieką w ramach pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprzedzających o 2 miesiące, w którym ogłoszono postępowanie co najmniej 10%.

Pytanie 1.2.1.4 Udział świadczeniobiorców z oceną 5-15 punktów w skali Barthel w ogólnej liczbie świadczeniobiorców objętych opieką w ramach pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprzedzających o 2 miesiące miesiąc, w którym ogłoszono postępowanie co najmniej 20%.

Interpretacja Narodowego Funduszu Zdrowia brzmi: Należy uwzględnić świadczeniobiorców (1świadczeniobiorca=1PESEL) nowo przyjętych w analizowanym okresie, ze skalą Barthel 0, do ogólnej liczby wszystkich świadczeniobiorców, którzy byli w analizowanym okresie objęci opieką.

Czy komisja konkursowa może to tak interpretować?

Jak należy rozumieć pojęcie "nowo przyjęty"?

Czy jest to pacjent, który otrzymał po raz pierwszy skierowanie na opiekę długoterminową lub miał kilkumiesięczną przerwę w objęciu opieką spowodowaną np. poprawą stanu zdrowia co spowodowało wypisanie nowego skierowania?

Czy dotyczy to również pacjenta objętego opieką przez okres np. 3 lat, ale z wypisywanym co roku nowym skierowaniem?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX