Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 marca 2011 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 9 kwietnia 2010 r.

PYTANIE

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży, pośrednictwa w sprzedaży plików z modelami i/lub tekturami 3d za pomocą portalu internetowego - sklepu internetowego. Moja działalność polegać będzie na zakupie i odsprzedaży od różnych osób fizycznych i prawnych z Polski, z Unii Europejskiej i krajów spoza Unii właśnie takich plików.

Czy nabywając "plik" od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, która mieszka i pracuje w kraju Unii Europejskiej, mam traktować takie nabycie jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów/usług?

Czy nabywając "plik" od osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w kraju UE mam do czynienia z nabyciem wewnątrzwspólnotowym?

Czy z importem usług?

Czy obowiązuje mnie rozliczanie VAT na gruncie prawa podatkowego?

Jakie wymogi muszę spełniać przy ww. nabyciu?

Czy nabywając "plik" od osób fizycznych i osób prawnych spoza Polski i UE jestem zobligowana do rozliczania VAT?

Jakie elementy powinny znaleźć się: a) na rachunku wystawionym na mnie przez osobę fizyczną z UE? b) na fakturze wystawionej na mnie przez osobę prawną z UE? c) na rachunku wystawionym na mnie przez osobę fizyczną spoza UE? d) na fakturze wystawionej na mnie przez osobę prawną spoza UE?

Płatności dokonywane pomiędzy mną a osobami fizycznymi z PL, UE i spoza UE oraz pomiędzy mną a osobami prawnymi z PL, UE i spoza UE będą dokonywane za pomocą PayPal.

Czy należy umieścić informacje o takiej formie płatności na rachunku bądź fakturze?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?