Jak należy przeprowadzić postępowanie, aby wydać decyzję określającą zadania z zakresu gospodarki leśnej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Brzezińska Alicja
Odpowiedzi udzielono: 16 września 2011 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Starosta, na podstawie art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach - dalej u.l., wydał decyzję określającą zadania z zakresu gospodarki leśnej dla lasu o powierzchni 0,80 ha rosnącego na działce nr 1, stanowiącej własność Pana X. Pan X, zgodnie z ewidencją gruntów i budynków prowadzoną przez starostę jest właścicielem przedmiotowej działki. Decyzja została zwrócona organowi listem zwrotnym z adnotacją: "adresat nieznany". W toku prowadzonych wyjaśnień organ powziął informację, iż Pan X nie żyje od 27 lat, a działka nr 1 tytułem samoistnego posiadania należy do Pana Y, który odprowadza podatek od nieruchomości – działki nr 1 tytułem samoistnego posiadania.

Decyzja wydana dla Pana X nie jest ostateczna, gdyż nigdy nie została jemu doręczona.

Co zrobić z decyzją wydaną dla Pana X?

Czy organ może, na podstawie tytułu samoistnego posiadania, wydać decyzję dla Pana Y dla lasu o powierzchni 0,80 ha rosnącego na działce nr 1?

Jak przeprowadzić postępowanie w przypadku wydawania decyzji dla Pana Y?

W przypadku niemożności wydania decyzji dla Pana Y, jak organ powinien postępowanie przeprowadzić; co powinien zrobić, aby wydać decyzję określającą zadania z zakresu gospodarki leśnej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX