Jak należy interpretować zapis mpzp dopuszczający "nową zabudowę jako kontynuację istniejącego układu komunikacyjnego i kompozycji architektoniczno-urbanistycznej"?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Mazurkiewicz Jakub
Odpowiedzi udzielono: 9 lutego 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak należy odczytywać zapis mpzp "dopuszcza się nową zabudowę jako kontynuację istniejącego układu komunikacyjnego i kompozycji architektoniczno-urbanistycznej miejscowości, typu zabudowy regionalnej, jedynie w miejscach lokalizacji nieistniejących zagród historycznych lub przedłużeniu zabudowy wzdłuż zachodniej pierzei drogi wiejskiej w części południowej wsi do skrzyżowania i w obu pierzejach dróg dojazdowych do wsi od zachodu i od wschodu".

Zdaniem inwestora ww. zapis należy odczytywać w ten sposób, że dopuszcza się nową zabudowę, jako kontynuację istniejącego układu komunikacyjnego i kompozycji architektoniczno-urbanistycznej miejscowości. To właśnie istniejąca zabudowa stanowi zabudowę w typie zabudowy regionalnej. Jedyne obostrzenie wynikające z ww. zapisu mpzp dotyczy możliwość realizacji nowego obiektu jedynie w miejscach lokalizacji nieistniejących zagród historycznych lub na przedłużeniu zabudowy wzdłuż zachodniej pierzei drogi wiejskiej w części południowej wsi do skrzyżowania i w obu pierzejach dróg dojazdowych do wsi od zachodu i od wschodu.

Czy ww. interpretacja ustaleń fragmentu mpzp jest poprawna?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX