Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 marca 2013 r.
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 20 sierpnia 2010 r.

PYTANIE

NZOZ oprócz świadczenia usług medycznych, prowadzi także sklep z artykułami medycznymi (jest podatnikiem VAT). Sprzedaż w sklepie ewidencjonowana jest przy pomocy komputera z dołączoną drukarką fiskalną. Niektóre artykuły podlegają refundacji z NFZ. Wówczas klient nie płaci za towar. Na koniec miesiąca wystawiana jest zbiorcza nota księgowa i na tej podstawie NFZ zwraca należność. Przy takiej refundowanej sprzedaży wystawiana jest klientowi faktura, natomiast nie ma możliwości wydruku paragonu fiskalnego, w związku z tym, że nie ma wpływu gotówki. Na koniec dnia drukowany jest raport kasowy z programu oraz raport fiskalny dobowy z drukarki fiskalnej. Na raporcie kasowym wyszczególnione są wszystkie wystawione faktury oraz paragony. Pod ten raport podpięty jest raport fiskalny dobowy z drukarki fiskalnej.

W związku z tym, że każda sprzedaż na rzecz osób fizycznych powinna być ewidencjonowana na kasie fiskalnej, czy taka opisana przeze mnie sytuacja jest prawidłowa?

Informatycy obsługujący naszą firmę stoją na stanowisku, że nie ma możliwości zmiany postępowania w naszym przypadku. Czyli, skoro nie otrzymujemy gotówki za towar (ponieważ refunduje go NFZ), nie możemy wydrukować paragonu z drukarki fiskalnej.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?